Koło Naukowe Młodych Logistyków "Just in Time" działające przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. A. Silesiusa w Wałbrzychu zaprasza na jubileuszową, X Ogólnopolską Konferencję Naukową Młodych Logistyków "POLLOGUS 2019", której tematem jest "Ekologia w logistyce – trendy i wyzwania" i odbędzie się w dniach 14-15 listopada 2019 r. Widzimy się w listopadzie w Wałbrzychu!

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy w załączniku.

Zachęcamy także do kontaktu przez  facebooka https://www.facebook.com/events/924174057957102/

 

 

 

 

Zapraszamy do udziału w III edycji programu szkolenia wojskowego dla studentów Legia Akademicka.

Akademickie Centrum Badań Euroregionalnych w Gorzowie Wielkopolskim, Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim, Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wielkopolskim,

Zapraszamy na spotkanie informacyjne dotyczące III edycji programu szkolenia wojskowego dla studentów Legia Akademicka.

Wydział Ekonomiczny AJP serdecznie zaprasza na IX Ogólnopolską Konferencję Naukową pn. "Rachunkowość i finanse. Teoria i praktyka", która odbędzie się 17 października br., przy ul. Fryderyka Chopina 52, budynek nr 5, w auli im. prof. Stanisława Kirkora.

W dniu 30 września 2019r. w auli Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim odbyło się sympozjum zatytułowane „Prawa człowieka a bezpieczeństwo obywatelskie”,

Spotkanie otworzyła prof. Beata Orłowska, która przywitała prelegentów oraz gości w imieniu organizatorów. Moderatorem wystąpień był dr hab. Prof. AJP Witold Sobczak.

 

27 września 2019 r. w Gorzowie Wielkopolskim, w murach Akademii im. Jakuba z Paradyża, odbyła się II Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt.: Uczeń – zawodnik. Szanse i wyzwania sportu w szkołach sportowych/szkołach mistrzostwa sportowego zorganizowana przez Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim, Akademię im. Jakuba z Paradyża oraz Akademickie Liceum Mistrzostwa Sportowego w Gorzowie Wielkopolskim.

Oferta Akademii im. Jakuba z Paradyża stale się powiększa. Decyzją Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 19.09.2019 r. Akademia otrzymała uprawnienia do prowadzenia jednolitych studiów magisterskich o profilu praktycznym na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna.

Szanowni Państwo!

Zapraszamy do uczestnictwa w Warsztatach Metodologii Pedagogicznej "Wychowanie na motywach sztuki",
które odbędą się w dniach 4-6.09.2017 r. w Wisełce.

Szczegółowe informacje w załączniku.

Pobierz plik (Wisełka.pdf) Wisełka.pdf

Szanowni Państwo,

nasza Uczelnia przystąpiła do programu  pn. Koncepcja edukacji wojskowej studentów
w ramach Legii Akademickiej
, zaproponowanego przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz  Ministra Obrony Narodowej. Działanie będzie realizowane  w semestrze letnim obecnego roku akademickiego. Celem programu jest edukacja wojskowa studentów i przygotowania przyszłego korpusu oficerskiego. Proces dydaktyczny w ramach Legii Akademickiej obejmuje trzy moduły realizowane w ramach czterech semestrów i dwóch (lub trzech) przerw wakacyjnych, z ogólnym założeniem realizacji większości treści teoretycznych w ramach procesu dydaktycznego poza programem kształcenia na danym kierunku prowadzonym w uczelni, a następnie zajęć praktycznych w jednostkach szkolnictwa wojskowego i jednostkach wojskowych. Program od samego początku ukierunkowany będzie na przekazanie treści dostosowanych do poziomu korpusu oficerów. Takie założenie pozwoli na maksymalne skrócenie procesu szkoleniowego zwłaszcza w ramach ostatniego modułu przygotowującego do egzaminu na oficera. Do programu przystąpić będzie mógł student uczelni publicznej i niepublicznej dowolnego roku studiów, który posiada obywatelstwo polskie.
W pierwszej kolejności odbędzie się szkolenie w ramach modułu podstawowego, który to moduł szkolenia będzie realizowany w czasie pierwszego semestru. Zasadniczym jego celem będzie opanowanie wiedzy i umiejętności z zakresu tematyki wojskowej niezbędnej do odbycia szkolenia
w warunkach poligonowych.

Osoby, które chcą udział w programie, proszę o zgłaszanie się do sekretariatu Wydziału Humanistycznego do 7 listopada.

                    

                                                                                 

        Z poważaniem

       dr hab. Agnieszka A. Niekrewicz

 

Lokalizacja

Kontakt

Back to top